Ksjusa

Ksjusa
Ksjusa Ksjusa
Product Code: Ksjusa
Container Size (Diameter): 2.00cm
Plant Base: cuttings
Plant Size (Height): 30.00cm
Plant Age: 1 year
Availability: 29
Price: 8.56€
Ex Tax: 8.00€
Qty:     - OR -   Add to Wish List
Add to Compare

Odrůda vyšlechtěna v NIISS (v Barnaul) za použití hybridizace křížením v roce 1983 s vybraných odrůd Dikovinka sazenice z volného opylení Jet. Součástí státního rejstříku v roce 1998 je schválen pro použití v regionu Západní a Východní sibiře. Distribuované v zahradách obyvatel území na Altaj a regionu Novosibirsk.

Středně rostoucí mírně rozložitý keř

větve rovné, světle hnědá. Listy jsou velké a střední, 3 a 5-laločnatý, světle zelené, mírně vypouklý, s výrazným žilkováním. Ovoce ve střapci s průměrnou délkou 8,0 cm. Květy jsou středně velké, světle růžové. Blizny na prašníku. Odrůda je samosprašna. Vykvetá ve druhé dekádě května ( Sibiř).


Bobule jsou velmi velké (1,6-4,3 g), kulatý, černý, lesklý. stopka tenké, dlouhé, zelené. Kalich uzavřený, je silná kůže, střední tloušťka. Chuť sladká a kyselá, dobře. odtrh suché, snadný Dobrý přepravitelnost. Zrání Při současné polovině července. Obsahují: rozpustných pevných látek - 14,0-18,7%, cukr – 9,0-12,4%, kyseliny – 06,2.-04,3%, Vitamin C - 87,0-143,0 mg a pektinu - 1,20-1,59% na čerstvé hmotnosti. Ochutnávka skóre 4,8 bodu džem, kompot - 4.9, šťáva - 4,7 bodů.

Zimní odolnost, tolerance sucha a vysokou tepelnou odolností. Odolnost proti padlí a mšice galské. Antraknóza a Septoria je ovlivněn v menší míře (2,0 bodů), ze bud roztočů do 1,0 bodu.

Průměrný výnos 12,2, maximum - 22,2 t / ha (NIISS v Barnaul), na Barabinsk GUS Novosibirsk regionu. - Až 46,0 t / ha (6 let věku při výsadbě ve sponu 3 x 1 m). Raná odrůda ,nastupuje do plodnosti ve 2. roce po výsadbě v zahradě.

Výhody druhů: vysoká zimní otužilost, vysoká tolerance vůči suchu, tepelné odolnosti a produktivity; velkoplodých.

Nevýhody: nízký stupeň ovlivněn anthracnose, Septoria a bud roztočů.

Write a review

Your Name:


Your Review: Note: HTML is not translated!

Rating: Bad           Good

Enter the code in the box below:All rights reserved. © Exotic Fruits Plants
NetGate.cz - Your Gateway to the internet